ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

hlavne pre jednokto
autor: Lubosb
pridané: 09-02-2006 0:01


V zmluve o vyhrade svedomia /VS/ je napisane :
"Právo uplatňovať výhrady vo svedomí možno uplatniť podľa právneho poriadku Slovenskej republiky a v jeho medziach. Medze a spôsob uplatnenia upraví Slovenská republika tak, aby bola zachovaná podstata a zmysel práva uplatňovať výhrady vo svedomí.
"
co ja chapem tak, ze SR uplatnuje VS podla platnych zakonov a tie je mozne upravovat.
Neviem ci je problem napisat zakony tak, aby kazdy, kto si chce uplatnit VS musi toto oznamit buducemu zamestnavatelovi, kt. to MOZE zohladnit v dohode.
A napriklad v pripade jestvujucich pracovnych pomerov by bola povinnost nahlasit moznost buduceho uplatenania VS v nejakej veci a moznosti prehodnotit pracovny pomer /tj. v krajnom pripade aj rozviazat/.
Tym by sme sa dostali na zelenu luku, kde by bolo nutne kazdu buducu VS vopred zakomponovat do pracovnej zmluvy, samozrejme po uvahe na oboch stranach, ci im to stoji zato.

K dostupnosti niecoho, co stat garantuje mozno dodat iba, ze co je to ta dostupnost. Ziadna potratova ambulancia v meste? v okrese?...
Myslim si /cisto subjektivny skresleny nicim nepodlozeny nazor/, ze ziaden potrat z vole zeny nemusi byt vykonani ihned, a moze si ho dat spravit hoc na druhy den na opacnom konci republiky.
Kazdy dalsi potrat, kt. je potrebne vykonat ihned, /asi/ suvisi s moznostou ohrozenia zivota matky a nevykonanie potratu lekarom v tomto pripade je vynate s pod VS /cl.7/.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group