ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: na odlahcenie
autor: PeterS
pridané: 22-05-2004 1:39


Ano, vraj sa s nim rozisli... pri 20tich detoch, ci kolko to stary Ladin ma, si ani nevsimne, ze jedno z nich chyba pri slavnostnej veceri. Uplne staci, ze si urobia nejaky satelitny call. Ono tazko bude uz mozne zmazat to, ze svoj historicky prvy business urobil GWB prave s ObL, resp. prostrednictvom ObLovho poradcu. Bol v hodnote nejakych 50.000 bugs, co zase nie je tak vela. Ale neskor to uz frcalo lepsie.
K tym pouzitym cervenobijcom, dejiny pisu vitazi, ale moze to byt aj naopak. ObL bol nabozensky fundamentalista ci vtedy za cias motrosov aj potom. Motrosy nakoniec nerobili nic ine, len to, o co sa pokusal Peter I., ked zavajeval vychod k Baltijskomu morju a zo strategickych dovodov bolo treba zavajevat i pristup k Indickemu oceanu. To vedeli vsetcia samoderzavci od Petra I az po Brezneva. Malym vitazstvom bola priechodna dialnica Perszky zaliv - Teheran - Rusko pocas ww II. Ta sa vsak neskor pre rusov uzavrela. A CIA s ISI nerobili nic ine, len to co vyhutal Brzezinski, ze kto ovlada sovietsky stredny vychod, ten ovlada euroaziu a kto ovalda euroaziu, ten ovlada cely svet. No a potom tam boli ti fundamentalisticki a bieli pesiaci a par sekularnych vezi. Vyzera to tak, ze obe strany pesiakov a veze zneuzili s tym ze Breznevova dama - motrosy generala Gromova (???) bola pesiakmi vytlacena. Avsak, jeden z pesiakov bol kon, aj erdzal, len si to nikto nechcel vtedy asi vsimnut.
No a kon zacal divoko skakat, co samozrejme rozzurilo bieleho krala, ktory v nom videl stale pesiaka... Lenze, mozno kon hral po cely cas naoko pesiaka, aby dosiahol svoj ciel. Co myslite? Samozrejme, stale je z neho kon aj ked sa na chvilu stal novym kralom, ked vyzval bieleho krala na suboj. Aj ked sa zda, ze sa jeho pohyb zacyklil, a iniciativu prebral biely kral, v konecnom dosledku hlupemu bielemu kralovi vnutil aktivitu podla svojich predstav. Divokym vypadom vlakal damu - us army bieleho krala na svoje uzemie a necha do nej dobiedzat niektorych jemu podobnych pesiakov. Cielom je damu unavit a moralne zdecimovat tak, aby respektovala kona, resp. jemu podobnych konov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group