ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: ekonomia a moralka
autor: Pablos
pridané: 08-02-2006 16:53


ak by fungovali celkom dobre, nebol by dovod na zmenu...
Minimalne Ti uniklo to, ze nie vsetci ludia mali rovnake prava, dokonca aj tie zakladne im boli casto upierane.
Boli ludia nadradeni ostatnym, casto len na zaklade prislusnosti nejakeho rodu a nie schopnosti alebo snazivosti. Ak myslis, ze to je celkom dobre, tak potom si mozes podat ruku s komunistom, oni tiez na Slovensku nejake prava upierali ale zasa nikdo neumieral od hladu.
Navyse, aj vtedy museli luda odvadzat urcite peniaze vrchnosti.

Ok, byt zodpovedny sam za seba. A ako moze byt 3 rocne dieta za seba zodpovedne? Ako moze byt zle vychovavane dieta byt zodpovedne? Kto dohliadne aby bolo zodpovedne, ked vychova bude vylucne v rukach rodicov a nie statu??
V ludskej povahe je aj moznost chyb. To, ze sa niekto zachova nezodpovedne, znamena, ze ma automaticky skapat?? Navyse, si sucastou spolocnosti a prirody. Aj pri tej najvacsej zodpovednosti sa moze stat, ze padnes na hubu. Co potom???
Stat tu nie je na to, aby niekto neustale cakal bez priciny pomoc - to rad mi vkladas do ust, hoci som to nepovedal. Ale je tu na to, aby v pripade NUDZE zasiahol, pomohol, lebo je v zaujme celej spolocnosti aby bolo spokojnych co najviac ludi.

V zapadnej europe nie su komunisti a su tam rovnako rozvody, hadky, neuplne rodiny, alkoholizmus !mozno socialisticke Svedsko menej), drogy, tyrane zeny. Naopak, prave za komancom sa rodiny ako tak podporovali.
A nakoniec, hovoris o nezodpovednosti ludi, hoci cakas, ze v tvojej idealnej spolocnosti zodpovedni budu :-)))


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group