ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: pulp fiction po vatikansky
autor: jednokto
pridané: 08-02-2006 16:08


ja ti vidim tiez rigidne, ale inak. Ak stat nejakym zakonom GARANTUJE A SLUBUJE, ze pacient alebo pacientka ma narok na nejake ukony, tak je prirodzene a logicke, ze stat (nakolko nema ruky ani nohy) ma povinnost priajt takych ludi,ktori budu vykonavat presne tie ukony, ktore stat garantuje a slubuje. V tomto sa zhodneme, len neviem, rpreco sa nezhodneme vtedy,ked z toho suboru okonov zrazu vypchneme napriklad predpisovanie antikoncepcie.

A podme si rozobrat aj sukromnu sferu - tam plati cisto iba zmluvna dohoda, tou sa urci pracovna napln. Aj tam chces, aby ludia mali mat pravo na vyhradusvedomia, teda aby mali pravo beztrestne PO uzavreti pracovnej zmluve povedat, ze nieco z pracovej naplne nebudu robit?? Alebo si zastancom konervativneho, ale aj liberalneho postoja, ze zmluvy sa maju dodrziavat a proste ked zamestnanec nieje ochotny robit to, za coje plateny, tak by mal odist alebo byt odideny???


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group