ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: pulp fiction po vatikansky
autor: jednokto
pridané: 08-02-2006 15:44


nevidis? tak uvidime, ako dopadne ten sudny spor v presove, ked Carnogursky obhajuje toho lekara, ktory dostal vypoved preto,lebo nechcel vykonat potrat :)

okrem toho ty neches pochopit jednu vec - ked sa da povinnost zdravotnickemu zariadeniu, nedava sa tym povinnost kokretnemu jozkovi mrkvickovi, to zakonom ani nieje mozne, samozrejme. Sef zdravotnickeho zariadenia urci cloveka, ktory to vykona. Ak ten odmietne, je to porusenie pracovnej discipliny a ked sa to posudi ako hrube porusenie, moze mat vypoved. Lekar, ktory ide pracovat na taketo pracovisko, je si vedomy, ze nadriadeny ma pravo ho o to poziadat, vyplyva to z tohto zakona, ako aj vykonavajucej vyhlasky 74/1986,ako aj z predpisov (aj internych), ktore upravuju pravomoci nadriadenych lekarov voci podriadenym atd. Neznalost zakona neospravedlnuje, a priajtim na pracovnemiesto ti vznikapovinnost dodrziavat aj interne predpisy.

Isteze mje argumenty moze kldne zait tym, nech ti damkonkretne interne predpisy,konkretny zakon,alebo vyhlasku ministestva, ktora toto upravuje, ale vedz, ze to, co ja hovorim ma relane a racionalne jadro. Kludne mozes tuto debatu uzatvorit s tym, ze som ti nedal konkretne cisla internych predpisov, ich citacii, ani nariadeni mnistra alebo ministerstva a mozes tak povvazovat debatu za ukoncenu, ale ja ti poviem, ze keby som mal cas, tak ti urobim tuto sekretarsku pracu, aby som presvedcil aj neveriaceho Tomasa :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group