ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

na odlahcenie
autor: Dewey
pridané: 21-05-2004 18:42


Nieco sa mi mari, ze Ladinova rodina sa k nemu nehlasi a ze mu na cestu pribalila par miliard nech ma od neho pokoj ;-) V kazdom pripade, mohli byt na neho istu dobu hrdi, tak ako bol tromfom v rukave niektorych americkych administrativ. A hoci aj extremne fundamentalisticky nepriatel-osloboditel nasho nepriatela, ktory mal slobodu a demokraciu asi tak na haku ako jeho cerveni nepriatelia, bolo ho treba pouzit. No co uz. Hlavne ze Rusi dostanu na bendzo. Roky plynuli, "osloboditel" sa obratil proti svojim zamorskym kamosom. Co dalej? No logicky, treba pomoct tym, ktori su ochotni polovat na Ladina a jeho kamosov. Kto to je? Ano, do velkej miery presne Ti, co kopali za cervene dresy, len medzicasom pochopili, ze musia tocit aj velky business(prispevok do globalizacie ochodu) od kedy cerveny brat odkracal so sklonenou hlavou. Ale Fidel, ktory riesil izolaciu a hrozbu intervencie zo strany USA bratanim sa s ludmi, ktorych zaroven nenavidel, potom ako si dovolil nakopnut do zadku ludomila, kamarata USA to je iny pripad. Dokonca splna Jochovu predstavu o dobrosrdecnej diktature[spolu so sprievodnymi javmi, staci si povedat koho tym konkretne mohol mysliet] na ukotvenie respektovania prava, to je uhlavny nepriatel.
Kde je pointa? Ta tu chyba, pointou mali byt ludia, ktory zostavaju pri tychto hratkach bokom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group