ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: neviem nic o STV
autor: PeterS
pridané: 21-05-2004 16:15


Pre mna je to aj test, ci naozaj niekto tu pripusti, ze realita moze byt ina. Okrem toho, tiez som si kedysi myslel, ze poctiva praca a prilezitosti hory prenasaju. Otec sa na mna sice devne dival a obcas sme sa pohadali... dnes viem, ze mal pravdu. Takze som zvedavy, kedy sa dostane mlad do situacie, ze budu musiet prakticke veci riesit win to win s mlciacou vecinou a teda urobia sakra kompromisy. A snad to priznaju aj vo svojom mysleni.
Kedze som tiez "plus minus panom svojho casu", tak mozno prave preto sa mi podari nieco zosmolit az niekedy neskoro v noci, alebo skoro nad ranom.
A okrem toho Dewey zapalisto a fundovane debatuje aj za troch, takze si myslim, ze triezvost tu ma dostatocne zastupenie. To viete, ak majitelia leteckej skoly na Floride vychytenej u istych arabskych kruhoch do pol roka od neslavnych letov ich zverencov, jeden zahynie padom s lietadlom a druhy spadne z vrtulnikom... no neviem. A ked stavebna firma Ladinovcov stavia miliardovy umely ostrov pri Bahrajne pre nase sikovnicke megahviezdy a sucasne nejaky iracky chudak je znasilneny, osraty a ubity k smrti... potom mam tu na sebe bilag konspirativistu a laviciara. Mne ale nejde o nic ine ako o triezvy a neideologicky pohlad. Kedysi som odporoval clankom typu "Chceme klid pro praci" (Pravda, Rude Pravo), dnes by takyto titulok v Domine uplne zapadol.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group