ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: pulp fiction po vatikansky
autor: jednokto
pridané: 08-02-2006 14:35


jednym zo zakladnych znakov pracovnopravnej ZMLUVY je ja pracovna napln, nemusi byt napisna priamo v tele zmluvy, velmi casto to je skor priloha k zmluve. Asi tak, ako su vseobecne obchodne podmienky sucatou zmluvy, ktoru podpisujes o mobilneho operatora,alebo v banke. Pokial tam v nej je priamo uvedene aj to, ze lekar bude vykonavat aj tie a tie ukony, dobrovolne podpisom zmluvy suhlasil, ze ich bude robit. zarovne vsak v statnej sprave plati aj to, ze pracovna napln moze byt dana nie zmluvou, ale pravnym predpisom vseobecnej povahy, a v takom pripade nieje v moci ani lekara ani primara menit takuto pracovnu napln...

myslim si, ze v statnych zariadeniach existuje nieco ako nariadenie ministerstva o ukonoch,ktore tvoria pracovnu napln alebo zoznam lekarskych ukonov, a automaticky pri zamestnani v statnom zdravotnictve mas povinnost plnit takuto prvnu normu. Moze sa to ponimat aj tak, ze lekar, pokial je na to kvalifikovany, ma povinnost vykonavat vsetky ukony vo svojom odbore, na ktore ma zo zakona pacient pravo.

ako dalsi podporny argument uvadzam § 7 zakona c. 73/1986, kde sa priamo uvadaza pravo zeny na potrat a povinnost lekara ho za splnenia podmienok vykonat - v konkretnom lekarskom zariadeni.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group