ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: pulp fiction po vatikansky
autor: jednokto
pridané: 08-02-2006 14:26


ano, zakon palti pre vsetkych rovnako, ale v ostatnom nemas pravdu. ja ako majitel sukromnej ordinacie mam pravo povedat - prepacte, u mna antikoncepciu nedostanete. Vies, lebo zakon negarantuje, ze zena dostane antiukoncepciu u sukromnika - stat garantuje to, ze ju dostane v statnom zariadeni. - Kym stat je povinny poskytovat tieto sluzby ZO ZAKONA, sukromnik poskytuje lekarske sluzby na zaklade ZMLUVNEHO VZTAHU s pacientom. A na uzavretie zmluvneho vztahu potrebujes dvoch - lekara a pacienta. Ked ten sukromny lekar nie je ochotny ti predpisat antikoncepiu ( a ani zakon mu to neprikazuje), tak mas smolu, musis si najst takeho sukromneho lekara, ktory pristupi na taku dohodu, alebo pojdes do statneho zariadenia.

napriklad pred casom neviemktore arcibiskupstvo alebo biskupstvo ohlasilo v mediach zriadenie gynekologickej ambulancie, kde sa bude vsetko diat iba v sulade so zasadaynmi vyhlasenymi Magisteriom RKC :) a to ja povazujem za spravne - stat nema co prikazovat alebo zakazovat suktomnemu sujektu,ake sluzby alebo tovary ma alebo nema ponukat. nech si stat takto riadi svoje statne subjekty.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group