ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: pulp fiction po vatikansky
autor: jednokto
pridané: 08-02-2006 14:13


keby ste velmi chceli, tak napisem pokracovania - dalsie historky, kde travolta bude napriklad hrat ucitela biologie s vyhradou voci evolucii :) - ale uz asi viete, ze scenar uz bude akmer ten isty :)

ja len pripomieniem, ze Lipsic nakoniec vyhodil z tych oblasti, kde sa moze uplatnit vyhrada svedomia aj oblast pravnych sluzieb a justicie - neche si predsa narobit takyto bordel vo vlastnej branzi, aby mu nahodou potom v ramci jeho sukromnej advokatskej firmy nejaky mlady koncipientik alebo advokatik nerobil problemy s vyhradou svedomia - alebo aby sudcovia moc nevyskakovali na sudoch.

Obdobne si vyhradu svedomia nepusti cirkev ani do vlastnych radov - viete si predstavit, ze by nejaky fararik z oravy povedal Balazovi a Sokolovi, ze jeho svedomie mu prikazuje plnit bozi prikaz milujte sa mnozte, sa teda on chce plodit deti a vychovavat ich v laske k bohu? a ze teda s vyhradou svedomia si vyhradzuje to, ze nebude plnit pvinnost celibatu... :) takyto fararik by poletel z cirkvi ako meteorit, nikto by sa ho nezastaval, ze cirkev ho nuti bud ohnut chrbat pred povinnostou dodrzivat pracovnu napln. Nemat sex je sucast toho, co musi farar dodrziavat.

Lipsicove reci o tom, ze sudca sa zaviazal na vyokn spravodlivosti a obcan ma pravo na spravodlivost - to su lne take krycie zvasty, lebo take iste argumenty by sme mohi pouzit, aby sme z textu zmluvy vyhodil aj oblsat zdravotnictva, alebo skolstva :). Co sa tyka oblasti vojenskej, tak tam to je uz uplne trapne, lebo uz teraz je u nas genocida zakazana, uz sme podpisali nejake medzinarodne zavazky v tomto smere a vobec vojak uz dnes ma pravo odmietnut take rozkazy :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group