ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

rovnost prav
autor: jgalt
e-mail: qui_est_john_galt@yahoo.com
pridané: 08-02-2006 14:06


Pan Krivosik,

Vasa obrana volneho trhu sa mi paci. Princip volneho trhu je vlastne konzistentnym uplatnenim rovnosti prav obcanov v ekonomike.
S cim mam vazny problem je snaha o nanucovanie akychkolvek "izmov" ludom, ktori sa dokazatelne nicoho zleho nedopustili. A to plati aj o tych nabozenskych "izmoch". Kompletne cela zmluva s Vatikanom je porusenim rovnosti prav obcanov. Vyplyva z nej napriklad, ze su povinni cirkev platit pod hrozbou nasilia a najnovsie by ich zamestnavatel nemohol ani zmluvne (dobrovolne) zaviazat, aby napr. pracovali v nedelu.
Pekne ste to povedali v STV sudruhovi Porubjakovi, ze nikto by nemal byt nuteny pod hrozbou basy platit na kulturu. To vsak rovnako plati o cirkvi a Vatikane. Preco by sa mala cirkev nasilim miesat do dobrovolnej pracovnej zmluvy (ak tato samozrejme neobsahuje ziadnu poziadavku inicializacie nasilia proti inemu cloveku)?
Naopak kludne by som uvital aktivitu cirkve pri potlacani nasilia a uplatneni "vyhrady svedomia" v takom pripade, kde naopak schvaluje nasilne vymahanie dani na seba samu. Nemali by mat pravo na vyhradu svedomia prave okradani danovi poplatnici a odmietnut dane platit nielen na cirkev, ale aj na vsetkych ostatnych parazitov ("izmy")?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group