ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Pani pravnici :
autor: jednokto
pridané: 08-02-2006 9:12


1. ano, zmluva je pravny akt. dvojstranny. existuju aj miltilateralne zmluvy, to vsak nie je tento pripad.
2. Co je plnenim tejto zmluvy? dost dobra otazka. Plnenim tejto zmluvy je to, ze touto zmluvou VZNIKA PRAVO cloveka na uzemi SR (nielen obcana SR!) na VYHRADU SVEDOMIA a SR sa zavazuje Vatikanu, ze nebude nejak obmedzovat toto pravo vyhrady svedomia a ak bude obmedzovat, iba v intenciach zmluvy. Pravo na vyhradu svedomia vzniklo na zakalde cl. 2 zmluvy, kde obidve zmlvne strany deklaruju, ze "uznavaju pravo kazdeho na slobodne uplatnenie vyhrady vo svedomi". Stoji za polemiku, ci nahodou pravo na vyhradusvedomia pre ludi na uzemi SR nevzniklo uz na zaklade ramcovej zmluvy s vatikanom :)

3. plnenie slovenskej strany je jasne. Plnenie vatikanskej strany je nasledovne - daju nam do komisie troch ludi a budu posudzovat nasu legisltaviu. Ine povinnosti druhej strany som nenasiel.

4. Ano, je tomozne, aj ked to vyzera dost zaujimavo.. Predstavme si zmluvu o vstupe vosk Varsavskej zmluvy do CSSR. NAsou povinostou bude ich pohostit, privitat, castusku zaspievat, ich jedinou povinnostou bude prist :)

5. Ano, tato zmluva na prednost pred zakomi, lae nie pred ustavnymi zakonmi a ustavou. Teda nemozno sa takymto druhom medzinarodej zmluvy zaviazat na to, ze SR bude len tak prefackavat obcanov, lebo ustava zakazuje statu len tak prefackavat obcanov a ustava je vyssie ako takato zmluva.

6. Ano, niektori pravnici maju zdravy rozum. Nie, niektori pravnici nemaju zdravy rozum. vyber si odpoved, ktora sa ti paci viac :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group