ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Principiálnosť
autor: Braňo Sepeši
e-mail: blsepesi@bb.psg.sk
pridané: 08-02-2006 8:51


"prihodili vysoškolským učiteľom"
A to je zle?

"presadzoval", "nepresadilo"
Ak niekto niečo presadzuje a nepresadí, vždy je to jeho vina. Ide o to s akou vehemenciou to presadzuje. A pokiaľ viem, minister Fronc reformu školstva presadzoval. Za to, že sa nedoriešili študentské pôžičky, spoplatnenie školstva a ďalšie veci, je pochopiteľne ako minister zodpovedný, ale pozri sa aj na obštrukcie, ktorým čelil zo strany politikov, ktorí si takýmito razantnými krokmi nechceli pohnevať voličov. Pozri sa, ako sa besneli pred časom študenti na námestiach. A že sa zase navážaš do náboženstva... Veď to len len časť problematiky. A zase je to tak ako s výhradou svedomia. Kto na náboženstvo nechce chodiť, vyberie si etiku.
Politika je vecou kompromisov, ale aj snahy presadiť svoje zásady. Niekedy sa to darí, inokedy nie. V prípade niektorých bodov agendy KDH sa to nedarí vďaka polenám pod nohy od koaličných "partnerov".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group