ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

Pani pravnici :
autor: libertarian
pridané: 08-02-2006 8:29


Par otazok :

Tieto otazky mali zazniet na zaciatku diskusie :
1. ZMLUVA je pravny akt, ktory definuje plnenie zavazku VOČI druhej zmluvnej strane. Obsah tejto zmluvy sa vsak tyka OSOB , obcanov SR. Obcania vsak su SUCASTOU statu. STAT sa v zmluve zavazuje voci komu ? Voci Vatikanu, alebo voči obcanom.
2. Co je PLNENIM tejto zmluvy ?
3. Co je zmluvnym zavazkom za druhu zmluvnu stranu ?
4. Je vobec mozne, aby ako zavazok PRVEJ zmluvnej strany voci druhej zmluvnej strane boli urcite ukony voci PRVEJ zmluvnej strane ?

Priklad : Urobim “zmluvu” s manzelkou, ze “si precitam kazde rano noviny “ . A bodka. Nic viac . A ked si ich neprecitam, tak sam seba prefackam! Je to zmluva ?

5. Medzistatna zmluva ma vraj prednost pred zakonmi statu. TEDA : Ak sa vlada zaviaze voci inemu statu, ze nas obcanov bude kazdy den fackat , nemozme to nikdy zrusit, lebo "sme sa zaviazali ...." ?

6. Nie som pravnik, a asi preto sa dokazem divat na vec zdravym rozumom. Maju pravnici zdravy rozum ?

Ta “zmluva “ je blba aj formalne, nielen obsahom.

Takato “zmluva” by teoreticky mohla byt zmluvou VLADY a OBCANOV. Lenze to by znamenalo, ze VLADA je subjekt nezavisly od obcanov (seberovny s obcanmi) , co by bolo este hlupejsie, ale zodpovedalo by to realite.


Pani, je vas tu zopar pravnikov > a NENAPADLI vas taketo otazky ??????? Alebo ste uz vsetci osprosteli ????????? ?????????? ?????????? ????????


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group