ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: Dzurinda - Fico
autor: Braňo Sepeši
e-mail: blsepesi@bb.psg.sk
pridané: 08-02-2006 7:37


To nie je dobré.
Z tvojich slov cítim, že vieš, ako by to malo byť s ochranou života. KDH tento postoj verejne deklaruje. Ako jediná vo vládnej koalícii, podotýkam. No, možno ešte SMK, aby som nevynechal. Ale tí majú predsa len inú prioritu. Ale aj napriek tomu, že vieš, ktoré stanovisko treba zastávať, postavíš sa na stranu SDKÚ a ostatných morálnych relativistov a liberálov. To je ten problém. Všetci majú na začiatku volebného obdobia plné huby ochrany života, svedomia a lásky, ale pred voľbami si túto rétoriku udržalo len KDH. Ostatní naháňajú hlasy akýmkoľvek spôsobom. Áno, zvolebnieva sa. Ale pozri sa na to aj z tohto pohľadu.

Keby výhradu svedomia umožnil Hitler, tak si to myslel? Buď si istý, že ani jedna matka nebola vo svojom vnútri hrdá, keď jej 10-ročného syna brali do výcvikových táborov Hitlerjugend a už ho nikdy nemala vidieť. Ale bola to vlastenecká povinnosť. A takýchto vlasteneckých povinnosťí bolo viac. Never zase len tomu, že všetci Nemci boli bez svedomia a hrdí na to, že mohli ubližovať iným.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group