ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: Braňo Sepeši
e-mail: blsepesi@bb.psg.sk
pridané: 08-02-2006 7:26


Skôr mi vadia i/y, ale kašli už na to. To nebolo vážne:-)
Nepáči sa mi len, keď niekoho obviníš, že vnáša do svojích slov o zdravotníckej profesii romantickosť. Ide mi len o to, že keď chceš, aby ťa prijala na ambulancii usmievavá milá a ochotná sestrička a ošetril ťa načúvajúci a chápajúci lekár, si ochotný hovoriť o poslaní, ale keď sa ti hodí hovoriť o potratoch či eutanázii, odrazu v zdravotníctve nemajú emócie čo hľadať. Lepšie povedané, prípustné sú len niektoré emócie ako napr. akýsi falošný súcit s trpiacim či nejakou ženskou, ktorá sa (sorry za rozhorčenie) nechala bez rozmyslu nabúchať a teraz sa chce zbaviť zodpovednosti za svoje konanie tým najpodlejším spôsobom. A čo keby triochu aj pacient chápal emócie lekára, ktorý nechce taký zákrok vykonať. On nemá právo na vlastnú psychiku? Len na takú, akú mu milostivo dovolí štát či zamestnávateľ? Problém je stále v tom, že ľudia vo svojom opájaní sa slobodou vidia stále len svoje práva, ale svoje povinnosti nevidia. A práva iných na vlastný názor označujú výrazmi ako netolerancia, homofóbia, šovinizmus a pod.

K argumentom: v článku na ktorý si reagoval sa písalo o období socializmu. Ty si reagoval poznámkou o období Slovenského štátu. Keď sa bavím o jednom, tak neotváram druhé. Iste, aj o vojnovom štáte sa môžme baviť a ja, popravde, som náchylný veriť skôr informáciám o holokauste, perzekúcii a hromadnom šialenstve ľudí počas tohto obdobia ako ho nejako glorifikovať. Ak totiž chce byť niekto svätý, nesmie byť na ňom ani tieň pochybností a to Slovenskom štáte 39-45 je. Ale s danou problematikou to až tak nesúvisí, hoci tí čo páchajú zlo by si svoje svedomie spytovať mali.

Predpokladám, že nesympatizuješ so žiadnym z nich.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group