ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

O myšiach a politických stranách
autor: BeBe
e-mail: bebe@ragtime.sk
webstránka: http://www.traktor.com
pridané: 07-02-2006 23:07


Zvykol som si, že Lukáš Krivošík neintepretuje realitu tak, aby sa dostal bližšie k pravde. Lukáš Krivošík totiž Pravdu. Pravdu, ktorou keď pomeria realitu, dobro a zlo vystúpia v ostrých kontúrach a on môže s plamennou istotou chrliť odsudky a rozsudky.

Dzurinda je vierolomný a podlý a otec biskup Baláž, ktorý po niekoľkých zmenách výpovede v kauze Triptych zase raz dokázal svoju názorovú flexibilitu, keď za deň odstúpil od uzavretej dohody je "dobromysleľný". Dzurinda klame, ale Minárik, ktorého som na vlastné oči videl v televízii hovoriť, že zmluva je dohodnutá a nedá sa na nej nič meniť, hovoril číročistú pravdu.

Faktom je , že pol roka pred voľbami je každé politické rozhodnutie pomeriavané dopadom na potenciálny elektorát. Je jasné, že KDH a SDKU spolu súperia o voliča, ktorý počúva na slovo kresťanský. Pre KDH je teda velmi dôležité, aby sa vymedzením voči falošným prorokom stalo jediným a pravým reprezentantom kresťanských hodnôt v slovenskej politike. O tom, kto je kresťan a kto kacír, už pár tisícročí rozhoduje katolícka cirkev a katolícka cirkev má zase jasnú predstavu o tom ako majú vyzerať zmluvy, ktoré podpíše Slovenská Republika so Svätou Stolicou. V tomto svetle má ultimátum KDH aj jasne čitateľný politický motív. Na tom samozrejme nie je nič zlé. Politika je o agregovaní záujmov. Takisto však nikto nemôže vyčítať SDKU, že sa snaží osloviť liberálneho (aj kresťanského) voliča, ktorý naivne dúfal, že sa z ANO stane subjekt zastupujúci jeho záujmy.

Navyše sa ukazuje, že KDH zďaleka nebolo pripravené na následný vývoj udalostí. Zatiaľčo Dzurinda médiách prezentuje ako bravúrne dokázal vyriešiť komplikovanú situáciu spôsobenú vydieračskou politikou KDH, zo Žabotovej neboli včera schopný poslať do televízie jediného človeka.

KDH na mňa v tomto súboji pôsobí, ako čarodejník z kocúra v čižmách, ktorý sa na dôkaz svojej obrovskej moci premenil na maličkú myš.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group