ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: ekonomia a moralka
autor: Pablos
pridané: 07-02-2006 20:26


Petronela, sledujes velmi zle.
Ja hovorim, ze je potrebne financovat to, co trh nezvlada svojou neviditelnou rukou. To znamena, ze ak bude vysoka kultura dostupna pre siroku vrstvu spolocnosti - nech neda ani korunu. Alebo, ak vysoka kultura bude musiet zaniknut len kvoli nedostatku trhu. tieto veci su rozoberane vyssie.
Chapem, ze tvojim cielom je len vyjadrit nazor bez toho aby si pozorne premyslala. Ale ak si myslis ze porovnavanie Rakusko-Uhorska s dnesnym stavom je ok, tak je niekde problem. Nieze porovnavas rozne historicke obdobia, porovnavas aj rozne ekonomicke podmienky, rozne demograficke podmienky. Doteraz len viem, ze tu kulturu podporovalo mestiactvo. Ale odpoved z kade ziskalo to mestiactvo peniaze, chyba.
zo sucasnosti Lukas nenasiel priklad, ktory by ukazal ze bez statnych prostriedkov to funguje, pretoze to nefunguje nikde. Dokonca ja v USA sa ziskavaju granty resp. danove ulavy.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group