ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

Pravny pozitivizmus a ine -izmy
autor: Peter Šurda
e-mail: surda@shurdix.com
webstránka: http://www.shurdix.com
pridané: 07-02-2006 17:56


Zaujimave, ze Lukas, ktory inde tak jednoznacne vystupuje proti pravnemu pozitivizmu, v pripade vyhrady svedomia tak neurobil, naopak celu situaciu zahlmil. Zmluva o vyhrade svedomia totiz ocividne pravnym pozitivizmom je.

Tym padom sa zase potvrdila moja teza, ze konzervativizmus nie je jednoznacnym politickym smerom, a podla mna je uplne nevhodny na urcenie centralnej linie politickej strany.

Na postup KDH nemam vyhraneny nazor. Ale vidim, ze etatizmus sa rozmaha stale viac a viac, a aj ked vyslovene antietatisticku stranu v parlamente nemame, radsej zvolim mensie zlo a budem podporovat kvazipravicovu a klamajucu vladu, ako keby sa tam mala dostat sucasna opozicia. Z tohto hladiska vnimam teda vystupenie KDH z vlady skor ako negativne.

Na zaver este na chvilu spat k zmluve o vyhrade vo svedomi: to sa ma riesit presne opacne. Treba zrusit statne skolstvo a zdravotnictvo, alebo aspon zrusit povinnost (statnych) gynekologov robit potraty a ucitelov ucit abiogenezu a sexualnu vychovu (a previest kompetencie rozhodovania na riaditelov dotycnych institucii). Aj tak vsak uz mame sukromnych zdravotnikov aj skoly, takze o nejakom "nuteni robit co nechcu" nemoze byt rec. Zase typicke etatisticke zahmlievanie, tentoraz nie "liberalne" ale konzervativne. Ak este vo mne nejaka iskricka pochybnosti o libertarianskom smerovani bola, tymto definitivne zhasla a hovorim nie konzervativizmu.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group