ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: Pozor!
autor: Filip Glasa
pridané: 21-05-2004 10:50


Nikto snad necaka, ze clovek so styridsiatkov na krku sa dokaze rychlo alebo vobec zapojit od vysokotechnologickych odvetvi.

To necaka nikto, ale ani nikto nehovori ze ta zmena k volnemu obchodu nie je kratkodobo bolestiva.Po nejakom case by sa ludia aj podniky mali stat pruznejsimi.A samozrejme ze vzdy bude existovat socialny program ktory by mal zarucit nejaky minimalny standard na prezitie(ale kde je ta hranica?).
Taky u nas bezny taraji, beru vzdy do uvahy, ze volici uprednostia sucasnost a hlavne seba(uz ani nie na svoje deti/buduce generacie).Takze napr. pri spoplatnovani skolstva(ale teraz neber v uvahu ze s tym systemom nesuhlasis), sa terajsi ziak VS ohradza: oni vystudovali zadarmo ja mam platit?Ja budem platit ale efekt s toho bude az za niekolko rokov?Ked si zoberies do uvahy akukolvek refermu co to chce posunut do prava, ludia sa skor stavaju negativne na ten aktualny dopat na nich.Na buducnost sa velmi nemysli.Ja si mozem mysliet ze spoplatnenie skolstva je OK, ale velmi rychlo si to snazim zabezpecit tak, aby sa ja este neplatil.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group