ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: bšd
e-mail: dobsinsky@radiob1.sk
pridané: 07-02-2006 15:35


Ach jaj, bukvy nennada... :)
Som gantleman a preto nezverejním mená žien, ktoré išli na interupciu pretože akosi "zabudli" na ochranu no a dieťa mať NECHCELI (nie nemohli!) alebo sa azda chceš prieť, že nezanedbateľné percento interupcii je len a len o slobodnom rozhodnutí ženy, že práve teraz si nechce kaziť život, karieru... dieťaťom. A ked ona má možnosť tejto slobodnej voľby, prečo by ju nemal mať aj gynekológ, ktorého nosnou činnosťou je pôrodníctvo a - iste aj potraty - v prípadoch zdravia ohrozujúcich, znasilneniach atp. ale je liberálne nútiť lekára robiť eutanázie, ktoré k nám pomaly smerujú? a preboha, čo je to za argument "tých prípadov nie je až tak veľa? (tu by som len pripomenul kamarátom liberálom, že trest smrti sa zrušil najmä z dôvodu, že by sa mohol stať čo i len jeden, jediný justičný omyl)
A potrat ako základné ludské právo definovali vo svojom stanovisku právni experti EÚ na tému vatikánskej zmluvy, nie ja - trošku sa zorientuj v pramenoch a potom píš, ok?
Dalej, prečo tie extrémy o "svojvôli lekárov" - ak je pravdou ako tvrdia odporcovia zmluvy (ktorú ani ja nepovažujem za pointu dnešných problémov, že za nu je len mizivé percento občanov a tým eo ipso aj lekárov... z toho vyplýva, že tu biude dosť liberálnych lekárov, ktorí s tým problém mať nebudú.
Navyše, už dnes vyhláška min. zdravotníctva umožnuje lekárom takúto ôvýhraduô v prípade potratov realizovať. Zmluva tomu dá iba formát vyššej právnej sily. Na Orave aj inde sú nemocnice kde sa interupcie nerobia - dlhé roky a v tichosti - tak, aký problém?
P.S. Tomu poslednému naozaj nerozumiem alebo radšej ani nechcem. Ak "žiadal" tak je to všetko v poriadku?
Pôjdem s depresiou na liečenie a požiadam o injekciu chloridu draselného aby som si nemusel zhánať povraz - to sme kam dospeli? (ono totiž aj depresia a s nou spojené snahy umrieť zväčša prejdu)
btw. "inak to považujem za vraždu" zrejme nevieš ani taký elementárny fakt, že podľa zákona ťa majú právo hospitalizovať - na psychiatrii ak je dôvodné podozrenie, že môžeš svojim konaním spôsobiť ujmu aj sebe! (hoci samovražda už dávno nie je trestný čin) Nuž a v takýchto prípadoch ta lekárske konzílium označí za dočasne nesvojprávneho!!! TAK POTOM "ŽIADAL" ale už sa nezamýšlaš v akom duševnom rozpoložení ten dotyčný bol. Ved, čo tam po ńom. Je nás predsa niekoľko miliard, že


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group