ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: D
pridané: 07-02-2006 14:33


zacnem od konca...

"NECHCE mať dieťa (náhradná antikoncepcia)"
Kto tvrdi, ze ide o nahradnu antikoncepciu, minimalne potrat predstavuje velke riziko pre zenu, ktora ho podstupuje.(a to uz pocnut pripravkami ako postinor...)
A kto hovori o ludskych pravach? Prave naopak, nejaku takuto predstavu podsuvaju ti, co ziadaju vyhradu svedomia ako systematicke riesenie, neziadaju nic ine ako slobodu niektorych porusovat zmluvne vztahy. A vobec to nejde len o nemocnice preboha.


Nie, o eutanazii aj vtomto kontexte sme uz diskutovali. Pri eutanazii to moze robit "jeden" clovek a nie je problem aby cestoval, tych pripadov nie je tak vela.
Okrem toho, tu nejde len o potraty, minimalne o antikoncepciu, sluzbu v nedelu, mozno transfuziu krvy...proste malickosti. Akakolvek svojvola lekara bude moct byt ospravpravedlnenena vyhradou svedomia, ak kyvne hlavou RKC so svojou komisiou, na ktoru nie je ziaden ani, elementrarny demokraticky dosah.

"že sa eutanázia vykonala aj z dôvodu"
Ak dotycny nevidel, tak zrejme o eutanaziu ziadal, inak to povazujem za vrazdu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group