ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: Pozor!
autor: Filip Glasa
pridané: 20-05-2004 16:50


Inak zabudol som napisat ze suhlasim s tvojim popisom Dzurindu :-).

Zamestnanci
Lenze prave to je na com sa nezhodneme.Iste nie je pekne ked padne prijem pracovnikov v textile/zkrachuje fabrika, vdaka dovozu lacneho cinskeho textilu(mimochodom boli aj nejake snahy uvalit cla na takyto textil a vyhovorka bola fakt hlupa- nekvalita vyrobkov).Ale to pre "praviciara" dobre v tom, ze usilie venovane vyrobe textilu, ktore uz nema ekonomicke opdstatnenie sa premiestni na nieco ine.Kedze napriklad na slovensku nemozeme azii konkurovat platmi, toto usile(podnikatelske aj zamestannecke) sa presunie na nieco co nezavisi tolko od manualnej prace, ale napr. na vedomostiach a vyskume.Samozrejme ze v dnesnej dobe v tejto krajne, nemozeme casto konkurovat vzdelanim/technologiami.Ale to ze to fungovat moze dokazuje postkomunisticke Estonsko.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group