ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

RE: hmm
autor: D
pridané: 07-02-2006 12:37


"Lebo kym pri povolani lekara je imlicitne i explicitne jasne ze jeho ulohou je zivot skor predlzovat a zlepsovat"
...pripadne ho chranit...ano odborny zakrok v pripade pacientky podstupujucej potrat, staroslivost o nu po zakroku, to spada do tejto kategorie. Ale ma potrat robit zverolekar, babica?

"vojaka je pri ochrane svojho zivota a zivota inych spriaznenych ludi mat guraz nejaky ten cudzi zivot aj povedzme poskodit ci znicit."
A? Ved netvrdim, ze ide o rovnake profesie, podstata paralely spociva vo vybere toho z povolania, co danej osobe prave vyhovuje, co napriek "viazanosti" ramcom zmluvy bude moct svojvolne porusit.

"Lebo stavat lekara co nevykonava postupy co evidentne a zrejme vedu k smrti ludskej bytosti do jednej lajny z vojakom co nechce cvicit so zbranou je presne to co ja nazyvam relativizovanim a slovickarenim."
Bolo by, keby som to v takomto zmysle takto staval. Ale musi Ti by jasne, ze to nerobim.
A ked sme uz pri tom relativizovani, tak ked sa tu deje okolo teba genocida, Tebe staci pre pocit uspokojenia to, ze ti co nebudu chiet vrazdit, tak v ramci svojho povolania nemusia? Prenesme tento potom princip aj sirie, vrahov nezatvarajme, staci, ze im dame "slobodu svedomia", usetrime na vezniciach.

Mimochodom, aj nas "kruzok" hracov squashu si bude moct povedat, voci comu ma vyhrady svedomia a potom to v ramci zamestnania resp. skor v zmluvnych vztahoch uplatnovat? Henten je zlodej, ja mu nedodam dielo a necham si zalohu. Mam vyhrady svedomia...

Nevidim, ze by sa tu niekto stal na namestiach, protestoval dnom i nocou voci genocide. Ja tu vidim len snahu o vyhradu svedomia...ale to ja som relativista, co nevidi v niekolkobunkovom zivom organizme ludskeho jednotlivca. Jedna vrazda na basu a druha len otazka rozhdonutia jednotlivca bez poziadavky sankcie. Super!

A naostatok, ak tu je zakon, ktory je tyransky, nuti niekoho udajne vrazdit alebo dava niekomu moc si taketo konanie vynutit, treba ho zrusit, nie obchadzat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group