ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: naozaj?
autor: Dewey
pridané: 20-05-2004 16:30


"Co sa tyka regulacie sprivatizovanych, monopolnych podnikov:Statne podniky premenit na akciovky,a zabezpecit este v stadiu ked je 100percent."
To je riesenie pre urcite oblasti vsade to nejde. Okrem toho je tu stale riziko vzniku oligopolov.[vid napr. poistovnictvo a bankovnictvo, kto si mysli, ze v "nasich" bankach a poistovniach doslo k zasadnej zmene, rad by som ho vyviedol k omylu, jeden zasadny rozdiel tu je, nabaluju sa v mensej miere domaci kamarati a vo vacsej zahranicny]
Dalsia vec je, ze u nas sa snazia z onych strategickych podnikov vytlct na peniaze na platanie dier v rozpocte, samozrejme ide im o zisk kratkodoby a uz vobec ich nezaujimaju dlhodobe dosledky pre ovladanych. To je odpoved na to, preco tu nie su pokusy ako Novy Zealand a dalej este funguju sukromne zaujmy a personalne napojenia.[privatizaciou sa kamaratsafty aspon na slovensku neskoncili, mozno vzniklo zopar novych, ale mnohe stare funguju vytrvalo dalej]


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group