ISSN 1335-8715

07-02-2006   Lukáš Krivošík   Komentáre   verzia pre tlač

O Dzurindovi, líške a škorpiónovi

Mikuláš Dzurinda ohlásil, že prezídium jeho strany odmieta zmluvu o výhrade vo svedomí a KDH, pre ktoré ide o programovú prioritu, následne oznámilo odchod z vládnej koalície. Kto mal po všetkých tých dlhoročných podrazoch Dzurindu voči vlastným koaličným partnerom i straníckym kolegom ešte ilúzie o jeho charaktere, ten musel po jeho tlačovke definitívne precitnúť.

Reakcia na príspevok

objektivny pohlad
autor: libertarian
pridané: 07-02-2006 9:02


Lukas ,
- ta tvoja kritika Dzurindu je nelogicka. Dzurinda robi to, co robi odjakziva – drzi pokope absolutne nesurodu koaliciu. A KDH robi to, co odjakziva – rozryva vladnu koaliciu kvoli (vyuzijem tvoje slova – “zmluva o výhrade svedomia nie je niečo, čo by bolo v centre mojich záujmov”) hlupostiam . VACSINE obcanov je zmluva lahostajna. A kvoli tomuto padne vlada !!!
Nechcem obhajovat system zastupitelskej demokracie – ktory u nas mame. Ak ho vsak politici akceptuju, mali by ho dodrzovat . A v tomto systeme plati, ze koalicna stranicka nema pravo presadzovat vydieranim nieco, co vacsina nechce (mohli iniciovat referendum). Keby system BUD / ALEBO pouzivali vsetci, tak kazda vlada padne do mesiaca . Terajsia koalicna vlada je kompromis – a v kompromisnej situacii sa nestavaju takto poziadavky.
Dzurinda proste nepristupil na vydieranie.
KDH malo takto postupovat, ked sa NEprijimala zmena skolskeho systemu, ked sa sprznovala Zajacova reforma, ked sa kazila Kanikova penzijna reforma. Vtedy netrucovali – ked islo ozaj o vela !

KDH je vyborna strana do opozicie, do disentu, do odboja. Nie do realnej politiky.
Realna politika je (podla mna) svinstvo - tak nech bojuju proti PRINCIPOM realnej politiky , ktore opravnuju politikov okradat obcanov, Lenze oni potrebuju tieto principy na presadzovanie SVOJICH cielov > a nepaci sa im, ked tuto moznost vyuziju ini na ine ciele.
////////////////////////////

Neber to ako podryvanie, ale > v tej TV diskusii si si odskusal, ako sa v REALNOM zivote (politike) daju
presadzovat spravne veci, ako sa diskutuje. Dzurindovi cosi vycitas - a co si v tej diskusii presadil Ty ?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group