ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: Pozor!
autor: Dewey
pridané: 20-05-2004 16:22


Kazda minca ma dve strany, v tomto pripade vystupuje koncovy spotrebitel aj ako zamestanec. Suhlasim, ze co sa tyka ochrarskych patreni, vzdy su zatym velke business zaujmy a s nimi je spojena aj korupcia[da sa povedat ze je to spievodny jav].
Treba si vsak povedat, ze to je opat dosledok toho, ze sa niekto snazi niekto platat problemy na narodnej urovni. Ak su v inych krajinach nizsie standarty, su z pravidla aj nizsie naklady a ked zrusim cla, budu mat problem domaci vyrobcovia, resp. budu musiet zacat slapat na socialne standarty aj oni, ak maju postavene legislativne obmedzenia, bud to budu robit nelegalne, alebo sa na to vykaslu a pojdu robit nieco ine.
Ten argument o potravinovej bezpecnosti nie je az tak neopodstatneny. Ak sa dostaneme do zavislosti tak sa moze stat vzdy zdrojom natlaku a na druhej strane, tazsie sa kladu kvalitativne kriteria pre dovoz na hraniciach ako priamo od vyroby. Do akej miery je to vsak opodstatnene v dnesnej dobe neviem zodpovedne posudit. Skor si myslim, ze to opodstatne prilis nie je.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group