ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: Pozor!
autor: Filip Glasa
pridané: 20-05-2004 15:47


nemyslim, si ze to mozno takto u nich zovseobecnit, je to ako tvrdit ze pravica povazuje vsetky zasahy VSEOBECNE za zle, takze sa to tyka ja vynucovania prava a podobne. Je to hlupost.

To si myslim aj ja.Napisal som to zjednodusene a preto nepresne,ale vies co asi som chcel napisat.

Nemyslim, ze to to posobenie malych zaujmovych skupin - cize korupcia je nieco co by mali soc demaci priamo v agende, a co sa tyka praktickeho politickeho zivota, tak s tym ma problem vlada akehokolvek spektra a svetle vinimky mozno najst na oboch stranach.

Iste ze korupcia existuje na oboch stranach.Ale nemyslim len priamu korupciu.Napriklad dobre organizovany polnohospodari presvedcia poslancov a oni nas o nutnosti dotacii.Vymyslia si dovod ktoremu aj mnohy veria- potravinova nezavislost atd.Takisto cla ktore si vymozu domaci vyrobcovia akoze na ochranu zamestnanosti.To je to co pouzivaju dobre organizovane.... proti vacsine.A pre soc.dem/lavicu su tie argumenty spravne.Podla mna prave naopak skodia koncovemu uzivatelovi produktu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group