ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: naozaj?
autor: Dewey
pridané: 20-05-2004 15:20


Nie, nemal som na mysli ze "nefunguje dostatocne", prave tu mozno identifikovat vysledok posobenia "dobre organizovanych" skupin, ktore spominas na inom mieste. A co je uplny nezmysel a nebezpecne, vydavat regulacne organy, do ktorych menuje zastupcov statna moc[prezident] za nezavisle.
U nas sa za take vydavaju a co je pravda, ze na jednej strane su tu z vole statu a na druhej strane za nikomu nezodpovedaju. Neadekvatne ceny? Mykne minister hospodarstva plecami - mame nezavisly organ, mykne plecami prezident, mykne plecami minister, myknu plecami ostatny ekonomicky ministri, mykne plecami premier, mykne plecami parlament...potesia sa clenovia nezavisleho organu [schvalne si pozrite ako su odmenovani...a nikto nevie, ci nie su odemenovani aj z ineho zdroja a nikto nevie ci ich necaka odmena v podobe tepleho miesta po skonceni ich misie "vo verejnom" zaujme] potesia sa ich kamosi na katedrach a fakultach, ktore profituju zo sponzoringu a dalsi kamosi napojeny na regulovane subjekty.[a kto neveri nech si mrkne zivotopisy jej clenov].
[fugovalo ako tak, ale vsetci vieme ako k tomu pristupovali politicke elity a ako sa bohatlo]Dobre, predali sme, vyborne a budeme regulovat[Regulacny organ nefunguje, nabalovanie pokracuje a mozno este intenzivnejsie]...OK, zrusime aj regulacny organ[vsetko slape ako hodinky, ceny rastu este viac,kvalita sluzieb klesa, pocet limuzin pred centralami umerne tomu narasta]...co dalej?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group