ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: Pozor!
autor: Dewey
pridané: 20-05-2004 13:35


"Ta (ne)rovna dan a zvysovanie spotrebnych dani, nie je nejaka pravicova reforma, ale arogantna a pragmaticka snaha zlepsit(kratkodobo) ekonomicke ukazovatele."
Nechcem sa bavit v rovine pravicovej a lavicovej, pretoze na tomto fore su s tym len problemy, vsetko co sa povazuje za zle ide na vrub lavice a dobre ako naplepka pravici. V kazdom pripade, je to vysledkom realpolitiky tejto "pravicovej" vlady.

"A toto je tiez skor domenou lavice a pragmatickej arogantnej akoze pravice."
Tazko hovorit, ze je to domena povedzme demokratickej lavice, socialnych demokratov, nepatrilo to dlho k europskej politike.

Rovna dan je uz sama o sebe nezmyselny pojem[pokym si nepovieme z hladiska coho ma byt rovna] a je to len ideologicka hratka. Jedine co je fakt pravda, ze niektore triky odpadaju, ale na ich arzenal boli odkazani prave Ty najslabsi na trhu ;-)

Moj nazor na Dzurindu asi poznate. Jeho slovam chyba obsah a mam pocit, ze zbytocnymi pridavnymi menami ho nahradi. Je to maly malicherny a jesitny taraj, ktory nema ani intelektualne, ani odborne ani recnicke predispozicie aby som ho zniesol na politickej scene.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group