ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: Pozor!
autor: Filip Glasa
pridané: 20-05-2004 13:25


Znizvanie dani - ale najma vo vztahu k pravnickym subjektom[co by za urcitych okolnosti nebolo azda zle] a ludi s najvyssimi prijmami a prenasanie danoveho zatazenia na nizsie prijmove skupiny.

Ale sam dobre vies ze tato Miklosova danova reforma bola dost kritizovane,prave v podobnom duchu.Ta (ne)rovna dan a zvysovanie spotrebnych dani, nie je nejaka pravicova reforma, ale arogantna a pragmaticka snaha zlepsit(kratkodobo) ekonomicke ukazovatele.

Naoplaku masivna externalizacia nakladov najmocnejsim samcom na trhu na ukor alebo z verejnych zdrojov. Vyvlastnovanie v mene sukromneho zisku.[do prichodu KIA som mal pocit, ze to je domena krajin tretieho sveta, ale opak je pravdou].

A toto je tiez skor domenou lavice a pragmatickej arogantnej akoze pravice.Blbe je ze to ludom ako Rusko prechadza, napriek ideologickemu postoju napr KDH(zastupeneho vo vlade).
Dzurindu nakoniec mierne vychvalime(aj Lukas v tomto clanku tusim), len preto ze je to pravicova vlada a posuva tie reformy "spravnym" smerom aj ked nie uplne idealne.Pritom dufame ze nabuduce sa ta danova reforma trosku doladi, znizia sa spotrebne dane atd.A Dzurinda vie nepochybne robot dobry dojem v zahranici(nehovorim ze to musi byt pozitivne, ale urcite to ovplyvnuje nas pohlad na tuto vladu).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group