ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: SME
autor: Pablos
pridané: 06-02-2006 11:03


ja som prave pisal ze spravanie cloveka nie je racionalne. Ale tak sa sprava aj v ekonomike, a to bol moj argument, ze je iracionalne spravanie treba regulovat.
Schindlerovej CD si nekupili ludia preto, ze pred tym poculi. Mozno tych par, co boli v hyperkmarketoch si to prehrat. Neracionalne je to, ked si niekto povie "co za shit som to kupil" . v tom momente bola jeho kupa iracionalna.
z mojho prispevku vyplyva, ze musi existovat niekto, kto bude urcitym sposobom regulovat egoisticke spravanie ludi tak, aby to bolo pre spolocnost ako celok osozne a aby to spravanie neublizovalo ostatnym. ale to su presne tie veci ktore vy neberiete do uvahy : socialny zmier, stabilita, solidarita, spolupatricnost atd.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group