ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: BLISTY - DRISTY
autor: Dewey
pridané: 20-05-2004 9:47


"Ano, ale po skonceni vojny sa FDR tak snazil vyjst strykovi Joevovi v ustrety, ze mu slubil do dvoch rokov stiahnut americkych vojakov z Europy."
F.D. sa zial skoncenia vojny nedockal.

"Tu skutocne hrozilo, ze USA sa vratia spat k izolacii a Europa padne Stalinovi do lona."
Su to skor spekulacie.

"Ostatne ine to nie je ani dnes. Co by sa stalo, keby dnes vyhral volby niekto ako Pat Buchanon a USA by sa uzavreli do seba?"
Nic, ich spasitelsku ulohu by prebralo OSN.

"Zo vsetkych spinavych dier tohto sveta by zacali vyliezat diktatori, rozni sadamovia a ajatollahovia, ktorym by nemal kto celit. A dnesni uzitocni idioti, ktori kritizuju, ze USA zasahuju by zrazu rovnako hystericky zavijali, aby Amerika laskavo zasiahla."
Mam pocit, ze cast z nich stvorilo a zivilo priamo USA.

"Ak to vyhra Kerry, vojnu s terorizmom zmari tak ako neschopnost Wilsona a Roosevelta (zase demokrati) zmarili po svetovych vojnach sance na realistickejsi a lepsi mier."
To su prazdne slova, ich snahy smerovali k demokratickejsiemu usporiadaniu vztahov na nadnarodnej urovni a snazili sa vytvorit mechanizmus ako riesit konflikty bez pouzitia zbrani. Ak niekto zije s predstavou potreby dobreho diktatora [ako Joch, ked tym dokonca priamo podmienuje nastup demokracie], tak len opakuje poucku o nevyhnutnej diktature proleteriatu, ktora sa zrusi, ked na to bude spolocnost pripravena.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group