ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: SME
autor: Pablos
pridané: 06-02-2006 0:24


objektivny argument? Skus si zamailovat do automobiliek po celom svete a pytaj sa, preco vyrabaju auta. A potom si to statisticky vyhodnot. A pozri sa, kolko z vyrobcov ich vyraba ako umenie ... staci?
Ak by boli auta vyrabane ako umelecke prostriedky, doraz by sa kladol na dizajn skor ako bezpecnost, spolahlivost a ine atributy.
Este? Ok, dalsim dovodom moze byt fakt, ze auta sa vyrabaju hufne, ten isty typ niekolko 10 tisic aut. To si odporuje umeniu, kde kazde dielo je jedinecne.

A este k predoslemu, to co je umenie je tazko urcit. Samozrejme, su ludia, ktori studuju niekolko desatroci urcite odvetvia umenia a vedia veeelmi dobre posudit hodnotu a kvalitu umenia. Takze urcita objektivita tam je. Tak ako vie odbornik zhodnotit uroven analyzy resp. vedeckeho diela, tak vedia aj kritici hodnotit malby, basne a ine veci.
Takze oni urcite maju argumetny ako to robia - tak si ich nakontaktuj ...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group