ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: BLISTY - DRISTY
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 20-05-2004 9:26


Ano, ale po skonceni vojny sa FDR tak snazil vyjst strykovi Joevovi v ustrety, ze mu slubil do dvoch rokov stiahnut americkych vojakov z Europy.

Tu skutocne hrozilo, ze USA sa vratia spat k izolacii a Europa padne Stalinovi do lona.

Ostatne ine to nie je ani dnes. Co by sa stalo, keby dnes vyhral volby niekto ako Pat Buchanon a USA by sa uzavreli do seba?

Zo vsetkych spinavych dier tohto sveta by zacali vyliezat diktatori, rozni sadamovia a ajatollahovia, ktorym by nemal kto celit. A dnesni uzitocni idioti, ktori kritizuju, ze USA zasahuju by zrazu rovnako hystericky zavijali, aby Amerika laskavo zasiahla.

Preto aj drzim palce G. W. Bushovi, aby bol na jesen znovuzvoleni. Ak to vyhra Kerry, vojnu s terorizmom zmari tak ako neschopnost Wilsona a Roosevelta (zase demokrati) zmarili po svetovych vojnach sance na realistickejsi a lepsi mier.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group