ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: Pozor!
autor: Lukas Krivosik
e-mail: a@b.c
pridané: 20-05-2004 9:10


Dewey, ak to mam zhrnut globalne, tak ty vlastne tvrdis, ze sucasny kapitalizmus smeruje k akejsi tyranii, lebo zjednodusene povedane nuti ludi nahanat sa za peniazmi.

Ak som ta pochopil spravne a toto je to co si myslis, tak ide o nezmysel. Prave tento globalny kapitalizmus umoznuje rozmanitost a pestrost, lebo vdaka tym, co vidia uspech cez peniaze, spolocnost bohatne a viac sa tak ujde aj tomu, kto ma ine ciele.

Pre mna je fascinujuce, ze na Zapade niekto moze robit trebars cely zivot plavcika na plavarni a uzivi ho to, moze si z toho kupit byt a tak podobne. U nas je to brigadnicka robota pre studentov.

Kapitalizmus nenastoluje totalitu, naopak umoznuje roznorodost. Aj globalizacia je len pokracovanim tebou spominanej delby prace.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group