ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: SME
autor: Lukas Krivosik
pridané: 05-02-2006 19:34


"Na druhej strane, na ziadnom konkretnom priklade nie je dokazane ze prave bez statu to funguje lepsie. ano, mate hypotezy o tom, ze stat nepotrebujeme, ale ich falzifikacia resp. verifikacia chyba. a preto su len vase domnienky ze bez statu to je lepsie."

Tak to uz si tukam prstom do cela. Pablos, pozri sa do dejin, ako to fungovalo. Precitaj si napriklad pracu Ladislava Lajchu o zalozeni a zaciatkoch SND a potom uvidis, co vsetko tu fungovalo bez statu pred tym, nez ty si sa narodil.

Vies, svet nevznikol vcera.

"Zasahy statu su casto reakciou prave na nedokonalost trhu."

Zasahy statu su casto neadekvatnou reakciou statu na problem, ktory sam stat vytvoril uz nejakym predchadzajucim svojim zasahom do trhoveho mechanizmu.

"Kto vtedy dohliadal na to, aby ten trh bol skutocne dokonaly, aby robotnik mal moznost povedat kapitalistovi NIE. hmm?"

A ty si myslis, ze tu fazu priemyselneho kapitalizmu ukoncili nejake statne regulacie??? Ked zbohatli rodicia natolko, ze mohli zacat deti posielat do skol namiesto do fabriky, zacali ich posielat do skol. Normalny vyvoj. Zakaz detskej prace prisiel az potom, ked bolo jasne, ze to ekonomiku nezruinuje.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group