ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: SME
autor: Pablos
pridané: 05-02-2006 15:54


Na druhej strane, na ziadnom konkretnom priklade nie je dokazane ze prave bez statu to funguje lepsie. ano, mate hypotezy o tom, ze stat nepotrebujeme, ale ich falzifikacia resp. verifikacia chyba. a preto su len vase domnienky ze bez statu to je lepsie.
Zasahy statu su casto reakciou prave na nedokonalost trhu. Vasa domnienka je ta, ze ked prostrednictvom trhu pomaham sebe, tak pomaham aj inym. to je rovnako hlupe, pretoze clovek sa sprava egoisticky bez ohladu na okolie, s ktorym dokonca nie je nijakym sposobom spojeny. Preco by to malo byt inak?
V 19. storoci si vazili kapitalisti robotnikov, ktori robli 16 hodin denne za minimalnu mzdu, ktora im sluzila len na prezitie. Ako si vazili kapitalisti deti robotnikov, ktore nemali sancu si v zivote vybrat cestu, pretoze na to nemali prostriedky??? Kto vtedy dohliadal na to, aby ten trh bol skutocne dokonaly, aby robotnik mal moznost povedat kapitalistovi NIE. hmm?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group