ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: SME
autor: Pablos
pridané: 05-02-2006 15:43


cakal som presne tieto reakcie :-)
po prve, ta utopia je prave v tom, ze si myslite ze divadlo bude hrat aj ked bude mat zaujem len jeden clovek .
Tych 50 ludi co chce divadlo si zrata kolko je ochotnych na to vynalozit prostriedkov. Je hranica, ked si povie dost! A pre tych robotnikov, ktorych Lukas demagogicky v TV spominal, to urcite nebude vysoka suma, kedze prioriotu je uspokojenie biologickych potrieb. a kedze tie naklady su privysoke, budu musiet rezignovat a pustit si doma reality show, ktora je zadara. a tak sa plodi ten mainstream. Tym ze dotujeme kultury umoznujeme OKREM INEHO aj tym robotnikom aby isli do divadla za primeranu cenu. Ano solidarita je u vas zaroven zdieranie, ale to zaplatene vstupne do divadla moze byt pre spolocnost osozne tym, ze robotnik zvysi produktivitu, z ktorej cerpame aj my ostatni.

zaujem o divadlo bol vzdy, ale je otazne, ci by bez podpory statu nebol len pre smotanku, ktora jedina je schopna dat za predstavenie velke peniaze.

myslim, ze aj v USA sa dostavaju granty na kulturu tak ako sa dostavaju na socialnu pomoc - navyse sa DANOVO zvyhodnuje kultura - co inak znamena ze su tiez v porovnani so skupinou Backstreet boys zvyhodneni.
Dalej, ako vidis, v USA sa tocia aj filmy, ktore su prepadakmi. Preco? Vsak najprv je dopyt a pak ponuka, ci nie??? A nakoniec, nemozes porovnat svetovy trh (teda americky) a slovensky trh. to je dost rozdiel ...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group