ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: Pozor!
autor: Filip Glasa
pridané: 19-05-2004 17:26


vyzdvihuju jednu formu upechu, predurcuju jednu skupinu uspesnych a hladkaju ludi uspesnych jednym sposobom. Vsetky sfery zivota podriaduju jednym abstraktnym pravidlam, prakticke dosledky ich nezaujimaju. Kde sa straca mnohorakost ludskej individuality a priestor pre jej prejavenie, ktory priniesol tolko pozitivneho?

Ale sam sa zaoberas rovnostou prijmou, ako by mali byt peniaze dolezitejsie ako vsetko ostatne.Poziarnik Sam je lepsi a preto by mohol zarabat rovnako ako Britney, resp. by sa mali obaja dohodnut na nejakom priemere aby sa vyrovnali.Ale preco?Ak by chcel Sam zarabat to co ma Britney, a rovnako nevkusnym sposobom, asi by to skusil.Lenze bud vobec nechce zarabat(viac), alebo chce nejakym spravnejsim sposobom.To by si "Vsetky sfery zivota podriadil jednym abstraktnym pravidlam", bez ohladu ze Sam tie tvoje peniaze co si zobral Britney povodne ani nechcel.Ale ak davaju tak preco nie.Aspon mne to tak pripada, ze raz hovoris ze sa tu vsetci klaniame uspechu/bohatstvu, a zaroven ti vadi ak niekto kto by mohol ale nezaraba na svoje moznosti(fyzicke/psychicke).Je podla mna prirodzene ze ak sa nezeniem za slavou a bohatstvom tak ho ani nemam a ak ho niekto chce nech ho ma - v ramci pravidiel(zakona/moralky).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group