ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

...
autor: Peter Frišo
pridané: 03-02-2006 21:34


Katka - vynimocne - musim s Tebou nesuhlasit v niektorych veciach, teda ak si ta ista Katka co tu uz prispievala. V opacnom pripade ostava len vseobecny charakter tohto prispevku.

To "dielo" moze byt po 50 rokoch uznavane - ako ukazka primitivizmu a dekadencie - nikdy nemoze byt umenim, ktore ma objektivnu hodnotu. Skutocne velki muzi/tvorcovia to vedeli, kaukliarska zapachajuca splodina myslienkovo prazdnych dusi /okrem mnohych dnesnych umelcov, to plati aj na vacsinu reagujucich na PS... - aj preto maju problem s elitou, lebo vo vnutri velmi dobre citia, ze v nich nie je ani troska vznesenosti a akukolvek ludsku dostojnost dokladne rozvracaju a teda nikdy nicim takym nebudu, len ubohym "produktom evolucie" - ktory hoc odsudeny na zanik musi sa este artikulovat ako zufaly vykrik ubohej nenavisti voci tomu co je hodnotne/ vnutorne prehnila umenim byt nemoze, len dekadenciou.

Kultura nie je vobec zavisla od penazi, lebo sa v cirej podobe nachadza v cloveku a nemoze vyvierat z ineho ako z lasky k STVORENSTVU /toto slovo zdoraznujem/ - teda i k Stvoritelovi, hoci i tuto lasku priamo nepozna. Okrem toho ak je toto splnene, nie je mozne, ze by sa nenasli hmotne predpoklady na pretavenie kultury smerom navonok. Nie je lepsi clanok o kulture - pokial viem - ako Kirkova Civilizacia bez nabozenstva.

A na konci sluneho dna ostala len smrt, bahno a kal a hlupaci si myslia, ze stacia peniaze aby vzkriesili svitanie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group