ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: naozaj?
autor: Filip Glasa
pridané: 19-05-2004 14:14


Co je vsak tragicke je, ze vacsina takto privatizovanych podnikov mala klucove postavenie na trhu a rychlo sa vzdialila dosahu sirsej verejnosti a tie vynosi, ktore predtym prudili do statneho rozpoctu prudili do sukromnych vreciek par jednotlivcov. Vysledky rokov prace mnohych ludi, vyvlastnovania vo "verejnom zaujme" sa stali sukromnym majetkom.

Ja teda neviem ako to bolo s prosperitou konkretnych podnikov pred privatozaciou, ale to co tebe pripada tragicke, je z pravicoveho pohladu "nevyhnutne".V postkomunist. statoch sa argumentovalo neefektivnostou stat. podnikov(to ze nakoniec vdaka korupcii skoncili este horsie je, ale ina tema).Predaj v Britanii mozno vychadzal aj zo statnej neefektivnosti,ale urcite konzervativcom islo o to, ze stat sa nema co starat do podnikania(do urcitej miery samozrejme) resp. nema podnikat.Nie je to jeho ulohou.To ale dobre vies, Deway.A neviem ci doslo k nejakemu vyvlastneniu, ked stat vlastnil a potom predal.To je predaj.Pravdepodobne to neprebiehalo ako u nas...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group