ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: ..
autor: Filip Glasa
pridané: 19-05-2004 12:30


Flasik,Dzurinda,JaT su ludia ktorim ide o peniaze, mozno moc, bez ohladu na pouzite prostriedky,a ake to ma dosledky.Maju iny system hodnot.Flasikovy sa moze zdat uspesne ked sa nevkusne vystavuje, ked ukaze ako on vie zarobit a vybabrat s ostatnimi(vobec neviem ake i/y :-).Podobny uspech sa ukazuje casto v mediach prave (uspesny je mocny/bohaty/slavny)preto, ze ludia po tom v kute duse tuzia.Niekto by "to zle" na ceste k uspechu urobili radi,iny neradi ale predsa,niekto si mysli ze v malom je to celkom OK(ale keby on bol prezidentom/veducim
bol by zasadovy a moralny :-).Niekto tuzi po tej Flasikovej jachte, a vyhlasuje ze by bol sprosty ten co by to postavenie nevyuzil, ale v skutocnosti by do tohonesiel.Urcite je obrovsky rozdiel medzi tym ako sa berie dosiahnuty uspech vs.moralka u nas a na zapade.Sme vychod a este pred par rokmi sa tu hovorilo: Kto nekradne, okrada rodinu.
(Radsej pisem priezvisko, lebo sa tu objavil aj iny Filip, tusim z NG).


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group