ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: S hulvatmi sa nedalo diskutovat.
autor: Pol
pridané: 03-02-2006 11:52


Osobne ma na tej diskusii iritovala len ta absolutna istota "umelcov", ze im treba platit - a co najviac. Ani naznak pokory a vdaky, ze sa im zvysok spolocnosti sklada. Ked niekto kritizuje Romov, ze si zvykli na soc. davky, tu to videl v ovela sofistikovanejsej podobe. (Aj ked pomaham Romom roznymi projektmi, suhlasim s tym, ze stat ich nema kazit navykovostou na prispevky.)Preto malo Lukasovo vystupenie aspon taky vyznam, ze sa niekto ozval, ze to nie je az tak samozrejme. Uplne ich z toho islo porazit.
Mozno tu niektori teraz nebudete suhlasit, ale myslim, ze ludia by asi nejakou formou podporovat umenie a kulturu mali - a nielen listkami, to by asi fakt neprezilo. Urcite vsak na to netreba Minkult ani skorumpovane kulturne grantove komisie. Mozno by sa to dalo robit cez danovu asignaciu podobne ako 2 % pre MVO. Aj ked niektori praviciari na asignaciu nadavaju, je to super sito pre mimovladky, lebo sa musia orientovat na sluzby ludom, a nie st. uradnikom. Neviem, ci by to fungovalo aj v kulture, ale ako napad by to bolo dobre rozobrat.
V kazdom pripade, Lukas, dik, ze si vyjadril iny nazor aj proti presile.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group