ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: S hulvatmi sa nedalo diskutovat.
autor: jednokto
pridané: 03-02-2006 11:48


ach jaj...

teda - aky je ciel kultury, ktory presahuje cele dynastie? podme k veci, ja nechcem patosne samonosne slova, vznesene slova...

trhove hospodarstvo produkuje iba to, co chcu ludia. etatisticke hospodarstva produkuju to, co chce plaovacia komisia uradnikov.

ludia schopni zaplatit Maybacha chcu Maybacha. teda niektori z nich, lebo ini mozu dat prednost inej znacke za podobnu cenu alebo tie prachy radsej minu na cestu okolo sveta. a su aj ludia, ktori na to nemaju, ale by radi mali maybach v garazi, ale ich nastastie este nenapadlo sa dozadovat toho, aby sa im ini na toho maybacha poskladali... su tu ludia, ktori nemaju na operu, ale bohuzial i chuz napadlo pozadovat, aby sa im niekto na tu operu poskladal (nemyslim vylucne budovu, moze ist aj o predstavenie).

kolko vybornych filmovych skvostov (okrem braku) vyprodukoval Hollywood? kolko penazi na to dal guverner Kalifornie, alebo federalna vlda? ktora statna agentura podporuje Carnegie hall? ze by to nebola kultura na urovni ale iba taka ludova zabava, ktoru podozrievas z toho, ze by chcela nahradit kulturu?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group