ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: S hulvatmi sa nedalo diskutovat.
autor: jednokto
pridané: 03-02-2006 11:12


trh nesleduje ziadne ciele, je to stadion,na ktorom hraju rozni hraci vo svojej vlastnej lige. ciele mozu sledovat jednotlivi hraci. a nie su to iba kratkodobe ciele... keby simal pravdu, tak producenti pocitacov kaslu na nove technologie, alebo producenti aut kaslu na vyvoj alternativnych pohonov. aky by pdla teba mala mat ciel kultura? kratkodoby, ako aj dlhodoby? skus mi napisat... dufam ze to nebude taky ciel, ze kazdy clovek musi raz za zivot ist do divadla, alebo si precitat Annu Kareninu.

prirodzene nedemokraticky.. prepac ale zrovna sa usmievam.. ako mozs o trhu uvazovat ako o demokratickom alebo nie? velka chyba skeptikov, ktory kritizuju trh je to, ze si mu davaju ludske vlastnosti a ocakavaju od trhu, ze sa bude !spravat" ako clovek. ako som napisal,trh nema ciel, nema volu, nema umysly. je to iba stadion, nic viac. kto je rychlejsi, vyhra. kto da prvy gol, vyhra. kto postavi lepsi tim, vyhra. co s tym ma stadion?

ako mozes odvodit "pravo na kulturu" od toho, ze sme demokraticki? ved pravo na kulturu tu je odnepamati a je to originalne pravo,ktore ludia na statnepreniesli, tvoje "pravo na kulturu" je iba mala sucast prava na slobodne konanie. Problemje vsak v tom, ze ty pod "pravom na kulturu" si predstavujes to, ze niekto by mal mat operu (aj ked na nu kasle) a ostatni sa maju na tu operu poskladat. Pravo na kulturu je o niecom inom Lahvac, je to o otm,ze stat nesmie ludom branit v kulturnom vyziti. Ked by sme sa mali o tom bavit v pravnickom jazyku, je to nie pozitivne, ale negativne vymedzene pravo. teda ne ze niekto je poviny mi dat kulturu na striebornom podnose aj mam na to pravo, ale ze nikto nema pravo kafrat domojej kultury amojho kulturneho vyzitia.

takisto si odborari zle vysvetluju "kazdy ma pravo na pracu". to neznamena, ze niekto je povinny mi ponuknut pracu (teda vytvorit mi pracovne miesto), ale napriklad to, ze stat nesmie vydat zakon, ktorym by zakazal zidom zakazal pracovat v istom odvetvi, (taketo zakony sme mali pred 60 rokmi), alebo ine zakony,ktore by inym skupinam ludom zakazovali pracovat - leby kazdy ma pravo pracovat anikto mu to pravo nesmie zobrat...ale to neznamena, ze ma povinnost pracu ponuknut.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group