ISSN 1335-8715

18-05-2004   Lukáš Krivošík   Ideológia   verzia pre tlač

Thatcherizmus ako „reforma myslenia“

Reformy legendárnej M. Thatcher inšpirujú ešte aj po 25 rokoch po celom svete. Čo však imponuje viac než zmeny inštitucionálneho rámca pre štát a ekonomiku, je hodnotový posun britského obyvateľstva, ktorý sa udial počas 18-ročnej vlády konzervatívcov.

Reakcia na príspevok

RE: naozaj?
autor: Dewey
pridané: 19-05-2004 12:13


"Vysvetlil si osamostatnovanie, ale nie chaoticke osamostatnovanie."
Velka britania podobne ako Francuzsko sa kolonialnych uzemi nechcela vzdat. Neexistovalo cosi ako plan na dekolonizaciu.
Deformacie, ktore sposobilo dlhe a casto nasilne udzriavanie kolonialneho panstva je jednym z dovodov toho "chaosu", resp. vytvarania radikalnych a reakcnych sil, ktorych cielom je predovsetkym volanie po slobode ale jej nasledne vyuzitie figurovalo ako zastupny problem.

"Ak uprednostnili okamzite vynosy z predaja, tak je to asi o tom ze jednoducho nemali skusenosti a javilo sa im to ako vyhodne."
Neviem sa vyjadrit k tym dovodom. To co hovoris sa zda rozumne. Co je vsak tragicke je, ze vacsina takto privatizovanych podnikov mala klucove postavenie na trhu a rychlo sa vzdialila dosahu sirsej verejnosti a tie vynosi, ktore predtym prudili do statneho rozpoctu prudili do sukromnych vreciek par jednotlivcov. Vysledky rokov prace mnohych ludi, vyvlastnovania vo "verejnom zaujme" sa stali sukromnym majetkom.
Pozicia maleho akcionara je ina ako velkeho.
Pri malom akcionarovi nie je sanca, aby
ovplivnoval zasadne chod podniku. Kto by radsej neivestoval tam, kde ma na svoju investiciu priamo dosah a moze o nej rozhodovat a nebude to len ekvivalent sportky?(do istej miery plati, ze 1x51 moze byt viac ako 100x 1%) akcii.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group