ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: S hulvatmi sa nedalo diskutovat.
autor: Lahvac
e-mail: lahvacovmail@yahoo.com
pridané: 03-02-2006 10:40


Nieco by stala...stala by sa pre chudobnejsie vrstvy nedostupnou. A nehovorim len o klasickej kulture, hovorim napriklad aj o divadelnictve. Dobre, mozes mi oponovat Lasicom a Satinskym ale aj oni sa stali slavnymi tak, ze zacinali s podporou statu(aj ked takou dvojsecnou, komunisticky stat ju samozrejme nedaval zadarmo a vyhradzoval si pravo cenzury).

A vies kolko umeleckych diel sa zachovalo v z obdobia medzi padom Rima a nastupom renesancie? Minimum. Navyse ako hovorili umelci, papez, slachtici, krali predsa tiez brali davky od poddanych a za len za tie peniaze financovali kulturu. Ale len z toho co sa zvysilo prvorade boli luxus, vojny atd. Dnes stat ak vybera dane ma o to vacsiu povinnost financovat kulturny rozvoj.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group