ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: S hulvatmi sa nedalo diskutovat.
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 03-02-2006 10:37


Štát má maximálne podporovať kultúru, ale nie sa strať o ňu. Uviedol som, že "starostlivosť štátu" je dosť problematická. Napr. i Strečno má štátom opravený "hrad". Ale je to len replika, ktorá je historicky znehodnotená. Banská Štiavnica skoro neprežila "štátnu starostlivosť" a dodnes tam padajú strechy, ako pozostatok tejto "staroslivosti". Mesto Zvolen tiež opravuje Pustý hrad nad mestom a tam to vyzará síce nie tak honosne, ale určite historickejšie a kultúrnejšie. Je to komplexný problém, ale samosprávy majú v tom obrovské miesto. Ak sú dobré dokážu veľa. Aj v bohatých štátoch sa o väčšinu kultúrnych pamiatok starajú súkromní vlastníci, mimovládky, firmy a len niektoré (zväčša "čerešničky") má na starosť štát a ostatné maximálne len podporuje. A peniaze sú problémom všade.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group