ISSN 1335-8715

01-02-2006   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Zrušiť ministerstvo kultúry!

Na mojej nedávnej misii v Španielsku som si našiel po večeroch čas aj na návštevu vychýrených madridských pamätihodností. Medzi nimi nebolo možné vynechať ani Múzeum moderného umenia kráľovnej Sofie, kde sa mi podarilo vyrobiť parádne faux pas...

Reakcia na príspevok

RE: S hulvatmi sa nedalo diskutovat.
autor: Dušan
e-mail: dusan.mihalik@slovnaft.sk
pridané: 03-02-2006 10:21


"V kulture sa urobilo vela zleho, nie vsak vinou statu, umelcov ale neschopnych ministrov."

Zaujúmam sa o kultúrne a technické pamiatky. Poznám celkom dobre situáciu vo Vychylovke, kde je skanzen a unikátna úvraťová lesná železnička. "Starostlivosť" štátu ma nasledujúce výsledky:
dve originálne historicke cenné lokomotívy hrdzavejú na daždi a historicky bezcenná "skladačka" jazdí pre turistov. Je to len turistický biznis a znalcov histórie železnice srdce veľmi bolí čo tam ten náš "štát" nastváral. Keby tam boli ľudia čo majú k tomu vzťah (ako napr. na Čiernom Balogu) tak to tam určite vyzerá ináč. Utopili sa tam veľké milióny pri nezmyselných projektoch v ktorých išlo o to vyčerpať peniaze. Dnes predsa len VÚC trochu zlepšil ten stav, ale stále to nie je ono.
Podobne je to i napr. so železničkou na výstavisku v Nitre. Jazdia tam len historicky bezcenné čudá dobré iba pre turistov. Takto sa štát stará o kultúru.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group